اساسنامه انجمن ناشران آموزشی تغییر کرد

امین آصفی مدیر مسئول انجمن ناشران آموزشی با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده این انجمن گفت: مجمع عصر روز سه‌شنبه ۴ شهریور با رعایت تشریفات کامل قانونی و اساسنامه ای و حضور اعضا برگزار شد و به تصویب اساسنامه جدید پرداخت.

وی افزود: در این مجمع اساسنامه انجمن ناشران آموزشی بعد از بیست سال از تاسیس آن برای اولین بار تغییر کرد و تغییرات بسیار مثبت و راهگشایی در این اساسنامه اتفاق افتاده است.

آصفی با اشاره به تغییراتی که انجام شده است، عنوان کرد: از جمله تغییراتی که انجام شد شرایط عضویت اعضای جدید به‌صورت کامل مورد بازبینی قرار گرفته؛ به‌طوری که همه ناشرانی که در زمینه آموزش در هر مقطعی و هر نوع آموزشی فعالیت می‌کنند، می‌تواند به عضویت انجمن دربیایند، همچنین ناشرانی که به‌صورت فیزیکی و چاپی تولید کتاب دارند و ناشرانی که دیجیتال و آنلاین تولید اثر دارند می‌توانند به عضویت انجمن درآیند.

وی یادآور شد: تا قبل از این فقط ناشران چاپی می‌توانستند در انجمن ناشران عضو بشوند اما در حالت جدید، ناشران دیجیتال هم که آثارشان شامل محصولات دیجیتالی و نرم‌افزاری باشد می‌توانند در انجمن عضو شوند.

آصفی با اشاره به بحث دیگری که در این نشست به آن پرداخته شد، توضیح داد: مبحث دیگر موضوع مجامع عادی و فوق‌العاده بود که به‌صورت کاملاً تفکیک‌شده درآمد و از این پس اعضا می‌توانند تشکیل مجمع بدهند و کیفیت مجامع بررسی شد درحالی‌که قبل از این اصلاً تفکیک نشده بود.

وی نحوه انتخابات مجامع و نحوه کاندیداتوری اعضای هیئت مدیره و بازرسان را دیگر موضوع مطرح شده در این نشست معرفی کرد و گفت: این قوانین و شرایط کاملا تغییر داده‌شد، اعضای هیئت مدیره از ۷ نفر به ۵ نفر و بازرسان از دو نفر به یک نفر تقلیل پیدا کردند. مدت هیأت مدیره هر دوره نیز از دو سال به سه سال افزایش پیدا کرده و مدت فعالیت بازرسان از دو سال به یک سال تقلیل پیدا کرد.

آصفی با بیان اینکه در حاشیه این مصوبات گزارشی نیز از فعالیت‌های هیات مدیره طرح شد، افزود:‌ در ادامه نیز آیین‌نامه عضویت و آیین‌نامه کارگروه‌ها نیز بررسی شد؛ تهیه و تصویب این آیین‌نامه‌ها برای اولین بار در انجمن اتفاق افتاد و در مجمع بررسی بررسی و تصویب شد و از این به بعد بر اساس این آیین‌نامه‌ها عضوگیری می‌شود. همچنین کارگروه‌ها تشکیل و فعالیت جاری خودشان را انجام می‌دهند.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

گریزی به کتاب معمای دراکولا

کتاب میهمان جا مانده از ماه عسل چگونه کتابی است؟

گرامیداشت روز تربیت بدنی و ورزش

روز بزرگداشت حافظ شیرازی گرامی باد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست