برنامه مشترک اتحادیه بین‌المللی ناشران با نمایشگاه کتاب فرانکفورت

اتحادیه بین‌المللی ناشران و نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حال برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های تخصصی آنلاین در نمایشگاه امسال فرانکفورت هستند .

اتحادیه بین‌المللی ناشران و نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حال برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های تخصصی آنلاین در نمایشگاه امسال فرانفکورت هستند که طبق گفته مسئولان این نمایشگاه شامل هفتاد ساعت برنامه‌ آنلاین تدارک دیده شده است. پیش از این اتحادیه ناشران ایتالیا حمایت و همکاری خود را برای برگزاری نسخه دیجیتال نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرده بود.

اتحادیه بین‌المللی ناشران (IPA) سازمانی غیردولتی و خیریه متشکل از ناشران بسیاری از کشورهای جهان است که در سال 1896 با هدف مبارزه با سانسور و حمایت از ناشران کشورهای مختلف جهان تاسیس شد. دفتر مرکزی این سازمان در شهر پاریس فرانسه واقع شده است و در سال‌های گذشته تلاش اصلی خود را برای حفظ حقوق مولفین در جهان متمرکز کرده است.

اتحادیه بین‌المللی ناشران از همکاری خود با نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای حضور 83 سازمان عضو خود از 69 کشور جهان خبر داده است و می‌گوید با همکاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت برنامه‌های تخصصی برای روزهای نمایشگاه آماده کرده است. نشست سالانه این اتحادیه قرار است امسال در فرانفکورت برگزار شود.

«هوگو ستزر» رئیس اتحادیه بین‌المللی ناشران در بیانیه‌ای گفت: نمایشگاه کتاب فرانکفورت هر سال فرصت خوبی برای جمع شدن اعضای این اتحادیه بوده است و امسال با وجود متفاوت بودن شرایط به خاطر شیوع ویروس کرونا امیدواریم بتوانیم با همکاری مسئولان نمایشگاه همچنان به وظایف گذشته خود در ارتباط ناشران عمل کنیم.

یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانفکورت نیز در سخنانی از همکاری این نمایشگاه با اتحادیه بین‌المللی ناشران خبر داده است که شامل برنامه‌ها و نشست‌های تخصصی است. به گفته بوس امسال برنامه‌ها و نشست‌های زیر برای اتحادیه ناشران در نظر گرفته شده است که اولین آنها با موضوع بهبود تنوع در صنعت نشر 14 اکتبر برگزار می‌شود. در این نشست کارشناسانی از اتحادیه و نمایشگاه کتاب فرانکفورت چالش‌های پیش روی صنعت چاپ بررسی خواهد شد.

دیگر نشستی که قرار است با همکاری اتحادیه بین‌المللی ناشران برگزار شود، به ارائه آخرین آمار و گزارش‌های مربوط به صنعت نشر در سراسر جهان اختصاص دارد. این نشست بعدازظهر روز 14 اکتبر برگزار خواهد شد. 15 اکتبر نشست دیگری قرار است موضوع صنعت نشر کتاب در کشور ویتنام را مورد بررسی قرار دهد. نشست اتحادیه ناشران در روز 16 اکتبر با عنوان قانون دسترسی اروپایی به قوانین حقوق مولفین در اتحادیه اروپا خواهد پرداخت.

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

جاودانه عشق چه کتابی است؟

کتاب راهنمای دستیاران پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد

جلد سوم کتاب موارد چالش برانگیز در تشخیص بیماری های کودکان

گریزی به کتاب از سیاه به قرمز

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست