گریزی به کتاب خلاصه مقالات پنجمین برنامه علمی گروه روماتولوژی کودکان ایران سمپوزیوم یک روزه آرتریت و مدیریت آن در کودکان

خبرنامه ایرانارسانه: بیماری های روماتیسمی از دسته  بیماری های مزمن و در عین حال از شایعترین علل معلولیت های جسمی در کودکان محسوب میگردند. علم روماتولوژی کودکان یکی از جدیدترین و در عین حال پیچیده ترین رشته های فوق تخصصی طب کودکان است.

این رشته فوق تخصصی در اواخر قرن ۱۹ میلادی با تب روماتیسمی حاد خود را مطرح نمود. سایر بیماری های روماتیسمی کودکان تا سال ۱۹۴۰ کمتر مورد توجه قرار گرفته بود. بتدریج با پیشرفت در تحقیقات زیست پزشکی و ایمونولوژی ، درک بیشتر پزشکان از روند بیماری ها منجر به شناخت کامل این رشته در سال ۱۹۷۰ میلادی گردید.

در سال ۱۹۷۶ استقلال این رشته بصورت رسمی توسط انجمن روماتولوژی امریکا مورد قبول و پذیرش قرار گرفت. در ایران استاد یحیی عقیقی از سالها قبل در بیمارستان امام خمینی (ولیعصر جدید) به تشخیص و درمان کودکان روماتیسمی مشغول بودند.

سایر اساتید نیز بصورت پراکنده و غیر منسجم در کشور به خدمت رسانی و درمان این بیماران مشغول بودند. نهایتا با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  و حمایت های بی شائبه انجمن روماتولوژی ایران، تاسیس و راه اندازی این رشته فوق تخصصی در سال ۱۳۸۸ کلید خورد.

و اینک جای بسی افتخار و مباهات است که سمپوزیوم یک روزه آرتریت و مدیریت آن در کودکان

با تلاش و همت بی شائبه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سایر اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور در یک روز (در تالار قائم بیمارستان کودکان مفید برگزار می شود.

این همایش نگاهی مجمل به بیماری های شایع حیطه فوق تخصصی طب روماتولوژی کودکان داشته و به نحوه مدیریت و درمان این کودکان خواهد پرداخت.

, , , , , , , , , , , , ,

معرفی کتاب Writing با تکنیک کلیشه

پاراگرافی از کتاب معمای دراکولا از زبان نویسنده کتاب (بخش سوم)

پاراگرافی از کتاب مداد جادویی از زبان نویسنده کتاب

پاراگرافی از کتاب پیله های پاییز (قسمت سوم) از زبان شاعر کتاب

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست