1. خانه
  2. /
  3. کتب پزشکی
  4. /
  5. تشخیص های پرستاری جدید ناندا 2018-2020

تشخیص های پرستاری جدید ناندا 2018-2020

پدیدآوران : خدیجه خوش سخن
تعداد صفحه : 68
قطع کتاب : جیبی
300,000 ریال 250,000 ریال

موجود در انبار (می توان پیش خرید کرد)

دسته : کتب پزشکی
کلمات کلیدی: nanda, اورژانس, بالینی, پرستاری, پزشکی, تشخیص, راهنما, طب کودکان, ناندا
بررسی کتاب

 

  • معرفی کتاب :

کتاب حاضر که به همت سرکار خانم خوش‌سخن نگاشته شده، مجموعه‌ای ارزشمند ، شامل تشخیص‌هایی در حوزه مراقبت‌های پرستاری می‌باشد . یکی از اصول اصلی در پرستاری را می‌توان تشخیص‌های درست نامید که پایه درمان درست بیماری می‌باشد. پرستاران با مشخص کردن مشکلات بالقوه و بالفعل بیمار، مهم‌ترین خط و مشی مراقبت و درمان را مشخص کرده و با این کار، کل تیم سلامت را به هدف نهایی که بازگشت شرایط بیمار به زندگی سالم و بازتوانی آن است، سهل می‌کند.

در امريكا كتابی بالغ بر ١٠٠٠ صفحه در مورد تشخيص های پرستاری نگارش شده و بر اساس نياز سنجی كه صورت گرفته، در کتاب حاضر بخش های مهم و مورد نياز پرستاران را انتخاب و بصورت خلاصه در 68 صفحه در اندازه جيبی توسط خانم خوش سخن كارشناس ارشد آموزش پرستاری ترجمه شده و بنام كتاب (تشخيص های پرستاری ناندا) منتشر شده است. اين كتاب كوچك و بسيار كاربردی با تاييد و مقدمه سازمان نظام پرستاری ايران، توسط انتشارات ايرانارسانه منتشر گرديده و با قيمتی بسيار نازل (٢٥ هزارتومان) عرضه می‌گردد.

مطالعه، بازآموزی و يادگيری مطالب اين كتاب كوچك برای همه‌ی پزشكان و پرستاران واجب و لازم است…


 

  • بخشی از کتاب :

همانطور که می‌دانید بخش زيادی از فرآيند بستری، درمان بيماران و اجرای دستورات پزشكی بعهده پرستاران است. مشاهدات پرستاران از وضعیت بیمار در تشخیص برنامه درمانی بسيار پراهميت و مهم است. ولی بدليل نقص در آموزش و ضعف پرستاران در گزارش نويسی، گاهی در تشخيص درست پزشكی، ناخواسته، تاخير و آزمون و خطا رخ می‌دهد. خصوصا در مورد تخصص رشته كودكان چرا كه اطفال و نوزادن كه امكان شرح حال خود را ندارند و تشخيص بيماری برای پزشك پيچيده تر می‌شود.
در جدیدترین نسخه از لیست تشخیص پرستاری NANDA (2018-2020)، NANDA International در مقایسه با نسخه قبلی تشخیص پرستاری (ویرایش 10) NANDA 2015-2017 تغییراتی در تشخیص پرستاری مصوب خود ایجاد کرده است. در این آخرین نسخه (چاپ یازدهم)، NANDA-I هفده تشخیص جدید پرستاری را معرفی کرده و هشت تشخیص پرستاری را حذف کرده است. به همین ترتیب، هفتاد و دو تشخیص پرستار مورد تجدید نظر قرار گرفته است.

تشخیص پرستار توسط  (NANDA International (2013 به عنوان یک حكم بالینی در مورد پاسخ انسان به شرایط سلامتی / فرآیندهای زندگی یا آسیب‌پذیری آن توسط فرد، خانواده، گروه یا جامعه تعریف شده است.

جزئیات
پدیدآور: خدیجه خوش سخن

تعداد صفحه: 68

قطع کتاب: جیبی

رده سنی: بزرگسالان, جوان

نوبت چاپ: اول

تاریخ نشر: 1399

نوع جلد: شومیز

نوع چاپ: سیاه و سفید

زبان: انگلیسی, فارسی

شابک: 978-600-7227-94-7
نقد و بررسی‌ها (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تشخیص های پرستاری جدید ناندا 2018-2020”

کتاب‌های مرتبط

فهرست