1. خانه
  2. /
  3. کتب علوم انسانی
  4. /
  5. اجتماعی
  6. /
  7. مدیریت جهادی در بیابان زدایی

مدیریت جهادی در بیابان زدایی

نویسنده:محمدسجاد شوقیان
تعداد صفحه :75
قطع کتاب : رقعی
359,999 ریال

موجود در انبار

دسته : اجتماعی
کلمات کلیدی: انتشارات, ایرانارسانه, بیابان, بیابان زدایی, جهاد, سیستان, کتاب, محمد سجاد شوقیان, مدیریت جهادی در بیابان زدایی, ناشر
بررسی کتاب

 

  • معرفی کتاب :

کتاب مدیریت جهادی در بیابان زدایی به قلم محمدسجاد شوقیان ، تجربه و تفسیرسال‌ها فعالیت وی در مسیر جهاد در منطقه سیستان بوده است که با زبانی ساده و قابل فهم به رشته حریر درآمده است.

این کتاب دارای چهار فصل شامل دلایل افزایش بیابان زایی در منطقه سیستان و راهکارهای عملی جهت بیابان زدایی در این منطقه می باشد.


  • پاراگراف کتاب:

امروزه بیابان زایی را نمی‌توان منحصر به اقلیم خاصی دانست. اگرچه نقش این پدیده در مناطق خشک و نیمه خشک پر رنگ تر از سایر مناطق است. مشخصه بارز این پدیده کاهش تولید بیولوژیک سرزمین می باشد که به صور مختلف نمایان می شود. بیابان زایی مشتمل بر فرایندهایی است که هم زائیده عوامل طبیعی بوده و هم به عملکرد نادرست انسان در محیط بر می‌گردد. پیامدهای بیابان زایی را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

هجوم ماسه های روان، افت کمی و کیفی آبهای زیرزمینی، افزایش حساسیت اراضی به فرسایش، کاهش حاصلخیزی خاک، شور شدن اراضی، افزایش سیل خیزی و از نظر اجتماعی افزایش فقر و مهاجرت جوامع محلی را در پی خواهد داشت.

بطورکلی عوامل بیابان‌زایی یا در واقع معیارهای بیابان زایی را می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود که شامل عوامل انسانی و عوامل محیطی می‌باشند. عوامل محیطی نیز خود به دو دسته عوامل اقلیمی و عوامل زمینی تقسیم می شوند.

جزئیات
پدیدآور: محمدسجادشوقیان

تعداد صفحه: 75

قطع کتاب: رقعی

رده سنی: بزرگسالان, جوان, نوجوان

نوبت چاپ: اول

تاریخ نشر: 1397

نوع جلد: شومیز

نوع چاپ: رنگی

زبان: فارسی

شابک: 978-600-7227-62-6
نقد و بررسی‌ها (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مدیریت جهادی در بیابان زدایی”

کتاب‌های مرتبط

فهرست